Polscy Gracze Team Fortress

Informacje dotyczące PGTF


Co to PGTF?

PGTF (Polscy Gracze Team Fortress) to grupa zrzeszająca fanów Team Fortress 2. Została założona w listopadzie 2013-ego roku na facebooku. Teraz jest czymś znacznie więcej - oprócz grupy na facebooku do PGTF dołączył serwer Discordowy, strona internetowa oraz wielu pozytywnych ludzi, którzy pracują nad projektami dla społeczności - m.in. definitywnym poradnikiem do gry lub serwerami TF2/Minecraft. Oryginalna grupa na facebooku ma 2,5k członków - Dołącz do nas!

Historia PGTF

PGTF jako grupa facebookowa został założony 23 listopada 2013. Grupa w tym okresie była mała. W drugiej połowie 2014 roku dołączył Karol Deka, który szybko wspiął się po drabinie administracji grupy. Po krótkim okresie czasu został twarzą grupy i to on celebrował każdy kamień milowy w historii grupy. Złoty wiek grupa przeżyła właśnie pod jego rządami, około lat 2015-2016. Pod koniec 2015 roku, do administracji dołączył Grzegorz Błaszczak, który udawał wtedy, że nic nie wie. W tym okresie grupa miała również problem z nadmierną aktywnością dotyczącą wymian, co bardzo irytowało administrację, która chciała zapewnić quality postów - trading po prostu tam nie pasował. Grupa stawała się coraz bardziej podzielona na dwa fronty - PGTF proper i Spawnpoint, który cieszył się o wiele większym zainteresowaniem dotychczasowej administracji oraz grubych ryb społeczności. W 2018 doszło do przejęcia grupy przez Olka Kulkę, który obiecał uczynić PGTF świetnym znów i zrobił daba. Wtedy też ułożył on swoją własną administrację oraz rozpoczął serwer discordowy, którym zaczęłi zajmować się Jakub Mańczak i Jarek Kortals. Kilka tygodni później został ogłoszony konkurs na dołączenie do administracji, który wygrali Semir Rais oraz Piotr Kołodziejczyk. To be continued...

Spis Administracji

Olek Kulka
kolek | Trójmiasto
Obecny właściciel PGTF, znany i lubiany przez wszystkich. Gracz Team Fortress 2, Hearts of Iron IV i Wiedźmina 3.
Facebook
zdjęcie
Violet Rais
Violet | Warszawa
Najaktywniejsza administratorka na facebooku, moderatorka na discordzie i serwerze tf2. Baba.
Facebook
zdjęcie
Jakub Mańczak
jamesenn | Poznań
Wannabe programista, back-bone grupy. Osoba odpowiedzialna za serwer discord, tę stronę internetową oraz serwer poligon.
Steam
zdjęcie
Piotr Kołodziejczyk
scoot | Łomża
Naczelny memiarz. Administrator fejsbukowy i... furras. Samo-opisany 'debil głupi'.
Steam
zdjęcie
Adam Cała
Instant Monkey | Poznań
Wannabe programista, małpa.
Addicted to Dark Souls.
Steam
zdjęcie
Jarek Kortals
Jarooko | Trójmiasto
"Fear me, mortals."
~Jarek Kortals
Steam
zdjęcie
Dawid Szczygieł
finch | Lublin
Kolekcjoner wirtualnych fedor, kiedyś comp medic main.
Steam
zdjęcie
Leo Matcchio Jasińskie
Matcchio | Górny Śląsk
Biedny grafik z zamiłowaniem do zarywania nocy.
Twitter
Byli administratorzy
Kiedyś admowali, ludzi banowali.
Już tu nie banują, bo abdykowali.
- Karol Deka
- Grzegorz Błaszczak

FAQ - Często Zadawane Pytania

Co oferuje ta strona?

Strona ta jest źródłem informacji o PGTF, a także hub-em dla rzeczy z nim związanych. Jest to miejsce w którym można znaleźć PGTF-ową historię, spis administracji z opisami poszczególnych osób, spis osób zasłużonych, ważne linki, poradnik dla nowych graczy stworzony przez członkinię administracji, ciekawe statystyki i wiele więcej. W przyszłości, możliwe że będą tu udostępniane archiwa z rozgrywek administracji lub innych eventów, montaże i content personalny.

Kto założył PGTF?

PGTF zostało założone przez Dominika, który aktualnie ma ruskie litery w nazwie na facebooku, więc nie możemy określić jego nazwiska.

(((beka)))

Kto jest najlepszym administratorem?

Zdecydujcie sami!

Zrobienie sekcji do głosowania jest trudne.
Dlatego jeszcze jej nie ma.
Jak to nie ma?
Teraz na Ciebie nie zagłosuję, Jakubie!

Czemu to istnieje, gdy jest coś takiego jak łajba™?

Łajba™ jest tworem od PGTF odmiennym. Jest to miejsce dedykowane głównie tzw. "compowcom", podczas gdy naszym celem jest zebranie graczy każdego rodzaju.

Za co zostanę zbanowany na serwerze Poligonu?

Krótka odpowiedź: Za bycie chamskim i cheatowanie.

Ale każdy ma inną percepcję "bycia chamskim", już słyszę w oddali. To nie fair! Ja nie jestem chamski, jestem sobą! - Nikt nie zostanie zbanowany za to, że go poniosło. Nikt nie zostanie zbanowany za jedno lub dwa przeklenstwa. Gracz będzie ukarany za nadmiar. Nadmiar wyzwisk, nadmiar obrażania, nadmiar wkurzania innych.

Wyjątkiem od tej reguły jest jakiejkolwiek formy cheating. Nie tolerujemy użycia cheatów, "wspomagaczy", botów i innych programów/sposobów na zdobycie tego typu przewagi nad przeciwnikiem. Ucieczka od tego rodzaju nadużyć była powodem stworzenia tego serwera, i nie będzie powodem jego upadku.

Czy Trójmiasto połączy się w jedno miasto?

Nie wiemy, to nie jest strona od tego.